Navigácia

Obsah

História nohejbalu vo Višňovom

Typ: ostatné
Začiatok nohejbalového klubu sa datuje od roku 1979. Prvé kroky a skúsenosti sa čerpali na SOU Chemickom, kde trénovali nohejbaloví ligoví hráči Žiliny, ktorí nás zasvätili do pravidiel a techník tohto športu. Do roku 1988 sme hrávali tento šport v provízorných podmienkach a to v priestoroch Višňovského kúpaliska alebo na asfaltovom ihrisku pri ZŠ vo Višňovom.

1. ročník o pohár Višňového.

Od roku 1988 až do roku 2011 sme si prenajímali telocvičňu pri ZŠ v Rosine. Počas existencie nášho neregistrovaného nohejbalového klubu sme zaznamenali mnoho úspechov v turnajoch, napríklad v turnaji o pohár starostu obce Višňové, ktorý sa konal už 10x z toho 8x sme zvíťazili.

5.ročník stôľňa cap výťazné družstvo.7. ročník o pohár Višňového8. ročník o pohár Višňového

9. ročník o pohár Višňového  10. ročník o pohár Višňového

Zúčastňovali sme sa aj na iných turnajoch ako napr. Celoslovenské hry. OSBD tam sme 3x obsadili prvé miesto. Ďalšie úspechy sa nám podarili aj na Medzinárodných hrách Bytových družstiev v Čechách , tam sme zvíťazili v 3 ročníkoch a mnoho ďalších.

Turnaj OSBD.

Momentálne vedieme okresnú súťaž v nohejbale neregistrovaných .Máme pred sebou ešte jesennú časť, ktorú by sme radi odohrali už v novej telocvični vo Višňovom.

Dňa18.2.2011 nás prijala Telovýchovná jednota Višňové za svojho člena. Náš nohejbalový oddiel sa začal venovať aj výchove novej mládežníckej nohejbalovej generácii a to v spolupráci ZŠ Višňové a to založením krúžku pod vedením Miroslava Halabicu.

Predseda: Miroslav Halabica

Podpredseda: Tibor Martinka

Pokladník: Dušan Paur

Člen: Ján Hudec st.

Člen: Rudolf Kuba ml.

Člen: Ing.Miroslav Kuric

Člen: Ing.Milan Stromček

Člen: Ing. Miroslav Stromček

Člen: Vladislav Čvartinský

Člen: Ing.Miroslav Pavelka

Člen: Ľubomír Fürberger


Napísal: M.Halabica, Ľ.Furberger

Spracoval R.Kuba


Vytvorené: 28. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 30. 4. 2018 13:56
Autor: Správca Webu