Navigácia

Obsah

ŠACHOVÝ TURNAJ

Typ: ostatné
ŠACHOVÝ TURNAJ Tradičný Rapid Višňové sa konal v nedeľu 29.9.2019. Zúčastnilo sa 54 hráčov, zo štyroch krajín (Slovensko, Česko, Rakúsko, Rumunsko). V podstate s prehľadom vyhral Martin Zvarík zo Žiliny, ktorý v posledných dvoch kolách remizoval so svojimi najväčšími prenasledovateľmi. O pár bodov horšie pomocné hodnotenie posunulo na druhú priečku Jaroslava Matejova (Žilina) a tretie miesto - tiež zásluhou lepšieho pomocného hodnotenia pred štvrtým v poradí - získal Jozef Magát (Dunajov).
Okrem celkového poradia boli vyhodnotení najlepší účastníci v kategóriách do 12 rokov, do 15 rokov, nad 60 rokov a nad 70 rokov. Vyhodnotená bola aj najlepšia žena.
Najlepší jednotlivci v dospeláckych kategóriách získali poháre a vecné ceny. Ďalších 6 hráčov vecné ceny. Mládežníci poháre, medaily a vecné ceny. Celkom bolo rozdelených 17 vecných cien. Účastníkom bolo poskytnuté občerstvenie - guláš, nealko nápoje, mládeži sladkosti.
Hralo sa v príjemnej, priateľskej atmosfére, bez rušivých momentov. Prostredie kultúrneho domu vo Višňovom je veľmi pekné, je tu dostatok priestoru aj pre ďaleko vyšší počet hráčov. Od viacerých účastníkov odzneli pochvaly na hracie, ale aj priľahlé priestory. Guláš, ktorý pravidelne pripravujeme večer pred turnajom, bol chválený tiež, počul som aj také, že na tento turnaj sa ľudia tešia práve pre ten guláš :-)
Takže, tešíme sa na ďalší ročník.
Na záver chcem poďakovať pani starostke za ústretový prístup k tomuto turnaju a všetkým zainteresovaným zamestnancom Obecného úradu za pomoc pri organizácii.

Jaroslav Valiček, predseda Šachového oddielu VišňovéVytvorené: 21. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 21. 10. 2019 13:30
Autor: Správca Webu