Navigácia

Obsah

Základné informácie 

Nadmorská výška: 450 m n. m.
Okres: Žilina
Počet obyvateľov: 2980
Rozloha: 15,17 km²
Prvá písomná zmienka: 1393

 

Obec Višňové

 

VišňovéVišňové je obec na severozápade Slovenska v okrese Žilina. Žije tu 2980 obyvateľov. Obec leží na úpätí Lúčanskej Malej Fatry asi 8 km juhovýchodne od Žiliny. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1393. Vďaka zázračným uzdraveniam v kostole sv. Mikuláša koncom 17. storočia sa z neho stalo pútnicke miesto.

Záložky

05.07.2021

Celoslovenská súťaž "Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko" 1

Celoslovenská súťaž "Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko"

Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko… je literárno-výtvarná súťaž určená žiakom základných a stredných škôl v SR aj v zahraničí.Jej základným cieľom je vyvolať systematický záujem žiakov o slovenčinu a prispieť k rozvoju žiackej tvorivosti.

Detail

29.06.2021

Cyklobežecký oddiel Višňové  1

Cyklobežecký oddiel Višňové

Cyklisti zahájili  sezónu po covidovej pandémii 25.5.2021 na  preteku horských bajkov v Kremnici na Skalke na Bike and Roll 2021. Na 25km trati s prevýšením 625m vyhral Miloš Sopko svoju kategóriu 40-49r. a v celkovom poradí obsadil 4.miesto. 5.6.2021 sa na Slnečných skalách konal duatlon 65km  b

Detail

14.05.2021

Pietny akt kladenia vencov 1

Pietny akt kladenia vencov

Mier nie je samozrejmosť! Dňa 29. apríla 2021 sme si pripomenuli 76 rokov od oslobodenia našej obce. Uctili sme hrdinov, ktorí obetovali to najcennejšie – svoj život, za našu slobodu. Česť ich pamiatke!

Detail

08.12.2020

Stavebné úpravy hasičskej zbrojnice

Stavebné úpravy hasičskej zbrojnice

Na základe projektu - ,,Stavebné úpravy hasičskej zbrojnice v obci Višňové“ bola obci Višňové poskytnutá dotácia vo výške 29 870,43 EUR prostredníctvom rozpočtu Ministerstva vnútra SR. Hlavným cieľom podania projektu bola podpora ochrany pred požiarmi. Projektom sa dosiahli stavebné úpravy hasičskej zbrojnice pre lepšiu pripravenosť dobrovoľného hasičského zboru v obci na boj s prírodnými katastrofami , povodňami a požiarmi a hlavne zlepšiť podmienky na plnenie úloh DHZ pri likvidácii požiarov a vykonávanie záchranných prác.

Detail

21.10.2020

Projekt - Cvičí celá obec

Projekt - Cvičí celá obec

V rámci projektu : ,, Cvičí celá obec“ bola našej obci poskytnutá dotácia Úradom vlády SR vo výške 3 000 EUR na nákup športovej výbavy. Hlavným cieľom bol nákup športovej výbavy na cvičenie pod holým nebom. Dnešným trendom na obciach a v mestách sú vonkajšie ihriská na cvičenie s vlastnou váhou. Zakúpením týchto zariadení chceme dosiahnuť zvýšenie pohybu pre všetky vekové kategórie. Dostať deti od počítačov, mobilov, tabletov a vybudovať miesto pre ich osobnú realizáciu. Zakúpením 5 kusov týchto zariadení chceme vybudovať oddychovo – športovú zónu, kde sa budú stretávať viaceré generácie. Stroje sme vyberali dôrazne tak, aby boli zapojené všetky partie a mohlo sa precvičiť celé telo. Vonkajšie fitness zariadenia sú fenoménom dnešnej doby. Tieto zariadenia dokážu vyžívať všetky cieľové skupiny bez rozdielu na vek, fyzickú zdatnosť. Aj v rámci tohto projektu chceme občanom skvalitniť život v našej obci.

Detail

22.07.2020

FUTBALOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTKY OBCE

FUTBALOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTKY OBCE

V sobotu 18. júla sa na futbalovom ihrisku TJ Višňové konal turnaj o pohár starostky obce. Po prvých troch zápasoch, ktoré všetky skončili remízou bolo jasné že sa bude bojovať o výhru až do posledného kola. Víťazstvo v turnaji si nakoniec v poslednom zápase vybojovali bľunári, ktorým gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným, či už bojovali na ihrisku alebo prišli podporiť svoj "domáci" tím z hľadiska.

Detail

08.05.2020

Pietny akt kladenia vencov 1

Pietny akt kladenia vencov

Pietny akt kladenia vencov

Detail

06.04.2020

Zlepšenie technického vybavenia učební v ZŠ s MŠ Višňové

Obec Višňové realizuje projekt s názvom „Zlepšenie technického vybavenia učební v ZŠ s MŠ Višňové.“ Hlavný cieľ projektu je zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov Základnej školy s materskou školou, Višňové 446. Špecifické ciele sa zhodujú s očakávanými výsledkami: - zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov prostredníctvom zriadenia nových a modernizácie existujúcich odborných učební, - zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov prostredníctvom modernizácie školskej knižnice, - podpora celoživotného vzdelávania a posilnenie prvkov inkluzívneho vzdelávania na ZŠ s MŠ, Višňové 446.

Detail

24.03.2020

Aktuálne informácie do Vášho telefónu 1

Aktuálne informácie do Vášho telefónu

Pripravili sme pre Vás jednoduchý a rýchly spôsob, ako mať aktuálne informácie z našej obce vo Vašom mobilnom telefóne, alebo tablete. Stačí si zdarma nainštalovať mobilnú aplikáciu V OBRAZE.

Detail

27.02.2020

FAŠIANGY

FAŠIANGY

Koniec fašiangového obdobia u nás opäť vyvrcholil poslednú sobotu pred popolcovou stredou. O fašiangový sprievod sa postaralo DHZ Višňové, o program v KD Višňové zas Obec Višňové - kultúrna a vzdelávacia komisia. V kinosále KD vystupovali naši drobci z materskej školy, Višňovanka, a o riadne pochovanie basy sa postaral folklórny súbor Oprášené krpce. Následne sa pokračovalo vo fašiangovej zábave až do neskorej noci.

Detail

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V NOVEJ MŠ

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V NOVEJ MŠ

.

STAVANIE MÁJA

STAVANIE MÁJA

.

JARNÉ TRADÍCIE

JARNÉ TRADÍCIE

.

SILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA MINČOL

SILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA MINČOL

.

ROZSVECOVANIE VIANOČNÝCH STROMČEKOV

ROZSVECOVANIE VIANOČNÝCH STROMČEKOV

.

KONCERT BABY BAND

KONCERT BABY BAND

.

ÚCTA K STARŠÍM

ÚCTA K STARŠÍM

.

KONCERT MAROŠA BANGA

KONCERT MAROŠA BANGA

.

OSLAVA DŇA OBCE

OSLAVA DŇA OBCE

.

FUTBALOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTKY

FUTBALOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTKY

.

Novinky a aktuality z nášho webu,
stiahnite si zadarmo mobilnú aplikáciu.
×
Viac informácií